producent mebli hotelowych

krzesła i fotele - meble, o których zapominamy

łóżko hotelowe - meble hotelowe

Krzesła i fotele – czyli Meble Hotelowe „od tyłu”

 

Komfort siedzenia wpływa na punkt widzenia? Krzesło ważniejsze od łóżka? Najtrudniejsze do wybrania pozornie proste meble hotelowe.

 

Dawno nic nowego nie wpadło. Ale dziś, przeciągając się po kolejnych godzinach spędzonych w wygodnym biurowym fotelu, nawiedziła mnie refleksja, ile zawdzięczam temu skądinąd starannie dobranemu meblowi. Bo krzesła i fotele to kolejne (po łóżkach) meble hotelowe, którym większość z nas zawdzięcza nie tylko komfort podczas znacznej części aktywnie spędzanego czasu, ale również zdrowie. Ważne to meble.  Może najważniejsze? Wszak były i są synonimem wszelkiej władzy, gdy nazywa się je tronem… albo stołkiem niekoniecznie adekwatnie do wyglądu i przeznaczenia mebla rzeczywiście zajmowanego przez posiadacza tytułów i stanowisk…

 

Dla hotelarza, restauratora czy właściciela innego obiektu, w którym przyjmuje się gości, dobór krzeseł nie może być błahym tematem. Decyzje typu: „ Najpierw to, co ważne, a krzesła to kupię pierwsze lepsze z wyprzedaży w salonie meblowym” to jedne z najgorszych pomysłów, psujących do cna niejeden świetny projekt. Krzesło restauracyjne musi być nie tylko wygodne dla zasiadającego. Oprócz nieodzownego waloru estetycznego, powinno być praktyczne w obsłudze(np. modyfikowanie układu stołów), możliwie lekkie, łatwe w utrzymaniu czystości i przede wszystkim bezpieczne. Nie każdy mebel spełnia te wymogi. Musimy zwracać uwagę nawet na takie aspekty, jak wykluczenie lub zminimalizowanie możliwości „bujania się” na krzesłach, czy możliwość piętrowania wybranych krzeseł w sytuacji, gdy czasowo wyłączamy je z użytkowania, a nie dysponujemy nadmiarem miejsca do ich przechowywania. Warto decydować, kiedy i gdzie potrzebne są podłokietniki, etc.

 

Walor estetyczny to równie ważny aspekt doboru – dzięki skorzystaniu z doświadczenia i możliwości aranżacyjnych fachowca - krzesła odpowiednio dobrane do zaprojektowanego obiektu mogą być na zamówienie dopasowane materiałem do kompletnego wyposażenia restauracji czy baru i stanowić w nim istotny element dekoracyjny a nie wyłącznie zapewniać miejsce do siedzenia. Modeli i producentów krzeseł trudno zliczyć – a jeszcze trudniej wybrać te, które nie tylko będą odpowiadały koncepcji stylistycznej, ale pozostaną zgodne z wytycznymi, jakie wymusza ich zastosowanie w przestrzeni publicznej. Nie warto kupować krzeseł do obiektu komercyjnego w taki sposób, jak robimy to dla domu. Jest oczywistym faktem, iż oferta specjalistycznych krzeseł i foteli oferowanych w kanałach B2B jest zdecydowanie bardziej elastyczna i odpowiednio sformatowana dla hoteli i restauracji, a ponadto – zdecydowanie bardziej opłacalna. Krzesła jak praktycznie każde meble hotelowe przeszły na przestrzeni wieków ogromną ewolucję – ich specjalizacja oraz szczególne zastosowania angażują niemal wszystkie branże przemysłowe – już od początków XX wieku ich produkcja przestała być wyłącznie domeną stolarzy i tapicerów, a wiele modeli z tamtego czasu stało się ikonami designu.

 

Warto o tym rozmawiać, warto skupić się na takich istotnych, pozornie niewiele znaczących szczegółach, aby później długo cieszyć się trwałymi, funkcjonalnymi i przede wszystkim pięknymi meblami… Te jedne stają się niejako ozdobą dla osób, które w nich zasiadają, przyjmując pozycję narzuconą przez mebel. A siedząc na nim… oceniają jego wygodę… tyłem – plecami i nie tylko . Tutaj warto wrócić do tematu – jest „od tyłu” - bo krzesło dba właśnie o to, aby nasz tył spoczywał wygodnie. Temat zajmuje się sprawą od tyłu również dlatego, że dziś rozważamy go z pozycji osób, które niejako stojąc za tymże krzesłem, podsuwają je swoim gościom, chcąc ich właściwie ugościć. Ostatni powód to fakt, – że podkreślam tu wszem i wobec, iż wybór krzesła jest bardzo ważnym aspektem wyposażenia obiektu i stanowi prawdziwe wyzwanie dla ludzi tworzących „od kuchni” miejsca, które są uwielbiane przez gości.

 

Jeżeli szukasz najlepszego rozwiązania dla swojej restauracji, biura lub hotelu to dobrze trafiłeś.

Produkujemy meble hotelowe od lat i wiemy czego potrzebujesz Ty i Twoi goście.

Projekt i wykonanie Simple Marketing

© Copyright 2022 by MX Studio