Hotele jako ikony kultury i wyznaczniki designu? Jak meble hotelowe kształtują wizerunek obiektu? Dlaczego klasyka

i nowoczesność powinny iść w parze? Co oferują współczesne meble hotelowe? Hotel, miejsce tymczasowego pobytu, przelotnie spędzonego czasu, niecodziennych spotkań, mieszania kultur, inspiracji… Hotel to od wielu lat także osadzone
w kulturze zjawisko socjologiczne, wyzwalające niesamowite ludzkie potencjały, będące inspiracją wielu twórców sztuki, będące często miejscem doniosłych wydarzeń albo tłem najciekawszych fikcyjnych fabuł.

Wiele hoteli, może też pochwalić się niesamowitym wkładem w czynieniem naszego życia piękniejszym przez fakt obcowania
w nich z najwyższej jakości wzornictwem inspirującym nas do upiększania reszty świata wokół nas. Ojoj… odleciałem! Ale trochę w tym prawdy jest.


Trudno jest wyznaczyć jednoznaczny trend wzornictwa w przypadku hotelowych aranżacji. Często czerpią one z wielu epok kierując się oryginalnością lub użytkowym pragmatyzmem. Niełatwo również arbitralnie oddzielić w nim klasykę od nowoczesności. Nie można jednak zaprzeczyć, że swój ogromny udział w kształtowaniu wystroju mają właśnie meble hotelowe. Czy da się wyznaczyć generalne podziały we wzornictwie mebli hotelowych? Paradoksalnie meble hotelowe, najczęściej postrzegamy podświadomie podziałem
i uznaniem ich za klasyczne albo nowoczesne. Bywa, że pierwsze określenie opisujące styl hotelu polega właśnie na skojarzeniu jednej z tych dwóch cech dotyczących, a jakże, wyposażenia meblowego. Pozwolę sobie zatem, w obronie mebli, uznać powyższy podział za pewien niesłuszny stereotyp.


Istotną cechą mebli jest ich funkcjonalność. Meble zawsze są po coś. Od recepcji, poprzez lobby, restauracje i bary aż po hotelowy pokój, meble mają sprawiać, że będzie nam łatwiej, wygodniej i przyjemniej. Nie zmieniają się wszakże żelazne zasady ergonomii, które powinny przyświecać twórcom mebli. Mimo to, pomysłów i świeżych idei wciąż nie brakuje. Kto jednak zna temat, doskonale wie jednak, że wiele współczesnych, uznawanych za nowoczesne projektów czerpie swoje
wzorce z wcześniejszych opracowań. Czym wobec tego jest nowoczesność? Może umiejętną adaptacją klasycznych rozwiązań?

Z pewnością tak! Nowoczesne meble hotelowe to również godzenie wyrafinowanego wzornictwa z nieubłaganymi regułami klasycznie pojętej użytkowości, ale też niekiedy, na odwrót: projektowanie klasycznie wyglądającego mebla tak, aby współpracował z nowoczesnym, niezbędnym w dzisiejszych hotelach wyposażeniem. Nowoczesnością jest również stosowanie coraz nowszych, przyjaznych środowisku technologii i materiałów, niekiedy przy tworzeniu bardzo klasycznych wzorniczo mebli. Należy wspomnieć jeszcze
o meblach wytwarzanych tradycyjnie, nawiązujących zarówno wyglądem, jak i sposobem wytwarzania do dawnych arcydzieł stolarskiego rękodzieła. Traktujemy to jak rodzaj sztuki, jednakże przydatność takich rozwiązań w hotelarstwie ogranicza się do wyjątkowych projektów i stanowi raczej ozdobę niż funkcjonalność. Czym zatem kierujemy się w MXSTUDIO tworząc kolejne meble hotelowe? Staramy się być nowocześni w każdym aspekcie, czerpiąc z klasyki to co najlepsze, by tworzyć piękne, solidne
i wygodne w użytkowaniu meble. Dla nas klasyka jest ważną inspiracją do poszukiwania rozwiązań na wskroś nowoczesnych, ekologicznych, i zaskakujących wzorniczo. Tworząc aranżacje wnętrz, często decydujemy się na szeroko rozumiane „klasyczne” rozwiązania. Kultowe wzornictwo przemysłowe oraz elementy dekoratorskie z wielu epok przenikają do najnowszych trendów cały czas. Nasze najnowsze meble hotelowe z serii LOFT, wyróżniają się różnorodnością zastosowań i są odpowiedzią na najnowocześniejsze trendy wyposażenia hoteli, a jednocześnie garściami czerpie z klasyki wzornictwa przemysłowego ubiegłego wieku. Można spośród niej wybierać warianty oparte na łączeniu różnych materiałów i budować bardzo ciekawe nietypowe aranżacje nie tracąc najważniejszych cech użytkowych. Dziś nowoczesność to również umiejętne dostosowanie programu meblowego do charakteru obiektu. Doskonale wiemy, jakie potrzeby budzi wyposażenie hoteli o różnych charakterach. Obiekty pobytowe, turystyczno –wypoczynkowe wymagają innego podejścia do umeblowania niż obiekty o przeznaczeniu typowo biznesowym, gdzie podróżni spędzają jedną do kilku nocy. Nasze programy VISAGE i ONYX stanowią alternatywne rozwiązania dla każdego rodzaju hotelu, pensjonatu czy apartamentu o przeznaczeniu wypoczynkowym. Zachęcam do zapoznania się z galerią wyposażonych obiektów. Być może pośród tych aranżacji znajdziecie Państwo inspirację dla swoich wyborów i odpowiedź na pytanie, co ma przeważać w tym nieodzownym połączeniu klasyki z nowoczesnością. Bo jedno jest pewne: Obu cech nie może zabraknąć w typowym hotelu.
Chyba, że ktoś chce stworzyć ciekawostkę, jak np. hotel kapsułowy, albo kompletnie odlotowy projekt w stylu domków na drzewach... ale to już temat na inne rozważania.

oferta

oferta

Pragnąc zadowolić gusta wszystkich naszych Klientów wzbogacamy naszą ofertę w taki sposób, aby była jak najbardziej urozmaicona. Proponujemy Państwu między innymi program meble hotelowe Visage. W jego zakres wchodzą eleganckie meble idealnie wpasowujące się w stylistykę ekskluzywnych wnętrz. Polecamy między innymi łóżka kontynentalne i stoliki nocne.

oferta

Zabudowy systemowe.

meble hotelowe

oferta

Znając potrzeby naszych Klientów wzbogacamy ofertę MX Studio

o program mebli hotelowych Onyx. Stworzyliśmy go z myślą o właścicielach miejsc noclegowych, którzy chcą wyposażyć swoje pokoje w nowoczesne i funkcjonalne meble. Proponujemy między innymi: klasyczne stoliki nocne, stylowe toaletki i wygodne łóżka.

meble hotelowe

Dla miejsc noclegowych w stylu industrialnym przygotowaliśmy specjalny program meble hotelowe Loft. Do wnętrz z wysokim stropem idealnie nadają się proponowane przez nas nowoczesne łóżka, stoliki nocne i minimalistyczne toaletki. W naszym asortymencie znajdą Państwo również funkcjonalne zabudowy kuchenne.

meble hotelowe
meble hotelowe
producent mebli hotelowych

meble hotelowe

Projekt i wykonanie Simple Marketing

© Copyright 2022 by MX Studio